Mých 1000 mil

Článek zveřejněný 28.9.2014 na starém webu. Již léta chodím na procházky. No tak procházky, má žena tomu říká pochoďáky. Tuhle se mě někdo ptal, kolikže toho nachodím. Jó, tak to nevím, musím odpovědět popravdě. Vím, že mé trasy měří 10, 15 i 20 kilometrů. Méně jen, když mi je opravdu špatně. Na více už zase v jednom odpoledni není více času.

Nedávno se můj známý Petr Ozogán vydal na závod Craft 1000 miles Adventure. Už počtvrté a letos, jako poprvé a vůbec jako první „pěšák“ tento závod dokončil. Smekám před tímto výkonem, protože je pro mne, alespoň v tomto životě, nepředstavitelný. Jeho video najdete zde. Video o závodě jako takovém pak zde.

Ušel jsem už na svých procházkách taky takovou vzdálenost? Jasně, že ne za 20 dnů jako Petr Ozogán, ale třeba za rok nebo dva? Tak to fakt nevím. Proto jsem se včera rozhodl své procházky dokumentovat.

Za ta léta jsem si vytvořil svou vlastní „síť“ cest i necest, po kterých kráčím. V každém bodě mám na výběr, kudy dál a tak za pochodu si mohu cestu zkracovat nebo prodlužovat.

Dejte vědět v komentářích, pokud se vydáte „se mnou“ alespoň po některých těchto trasách. No a kdyby byl někdo takový, kdo by se se mnou chtěl vydat na procházky ozvěte se (viz kontakty). Vyrážím skoro každou sobotu a neděli někdy mezi jednou a druhou odpoledne. Ale pozor, těch 6 km/hod je opravdu rychlá procházka :-)

Aktualizováno 23.3.2015 Od 15.2.2015 si měřím své cesty pomocí aplikace Endomondo ve svém mobilním telefonu. Zrušil jsem proto svojí tabulku, kterou jsem dříve ručně plnil a vložil jsem je do Endomondo, aby zůstaly zachovány údaje o cestách. Endomondo měří cesty dle GPS a vše zaznamenává do mého profilu na web.

Zde je odkaz: https://www.endomondo.com/workouts/user/20428591

Ivo Štolpa, 15.08.2016 10:02
Komentář z 31.10.2015 Petra Ozogána ze starého webu:
Zdravím Ivo, hledám si tak na internetu co novýho děláš (za ty roky co se známe si snad už můžeme tykat), a narazím tam že píšeš něco o mně. No, zase až tak velký borec nejsem prostě jen tak jdu za svým cílem a snažím se ho dosáhnout, ... za každou cenu. Možná to někdy trvá hodně dlouho, ale bezvadně se tam u toho vyčistí hlava od těch počítačů. A jen tak mimochodem, letos jsem to jel celý na malé koloběžce. Byl to teda hodně šílený nápad, tentokrát jsem opravdu u toho hodně trpěl, tentokrát to bylo opravdu moc velké přemáhání toho stanovenýho cíle dosáhnout. Trvalo to proto čtyři týdny, dojel jsem to jako poslední závodník. Přesto jsem byl jako koloběžka první, nikdo jiný to letos na koloběžce nedojel:
https://www.youtube.com/watch?v=bZdgFWtWY0U

Jo, a něco novýho chystám, ... (klondaik?), ... totálně jinak, ..
Ivo Štolpa, 15.08.2016 10:12
já tento komentář objevil až dnes :-( Kouzlo procházek jsem také odhalil. Od jara 2015 jsem se posunul o míle daleko. Vloni jsem dal 2700 km a letos doufám v 3700 km. Začal jsem taky běhat, což je taky parádní relax. Chvála na tvé výkony jak po svých, tak na koloběžce, je namístě a ne, že ne.

Pokud chystáš nějaký nový soft, rád vyzkouším, víš, že jsem nenapravitelný experimentátor :-)

Ať ti to chodí a jezdí. Ivo.
Vložte svůj komentář:
J W​ I K P